Wielki Post 2017

W ŚRODE POPIELCOWĄ 1 marca, obrzędem posypania głów popiołem, rozpoczynamy w Kościele święty czas Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty, modlitwy, postu i przemiany naszego życia.

W środę popielcową obowiązuje od 18 do 60 roku życia, post ścisły, tzn. 3 posiłki dziennie; 2x lekko i 1x do syta, oraz abstynencja od 14 roku tzn. całkowite powstrzymanie się w tym dniu od potraw mięsnych. W środę Msze Św. o g. 6.30, 9.00 i po południu o g. 17.00. Składka na tacę w tym dniu, na cele charytatywne.

Z tej okazji zapraszamy parafian na tradycyjne nabożeństwa Wielkopostne: drogę krzyżową i gorzkie żale oraz przypominamy:

• Droga Krzyżowa – każdy piątek – godz. 17.00 oraz po mszy św. ok. 18.15 (prowadzona przez młodzież), a także niedziela – po mszach św. o godz. 7.00 oraz 10.30
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela godz. 15.00

Aby umożliwić parafianom udział we Mszy św. w dni powszednie, codziennie o g. 18.00 będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy do udziału w niej.

Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się 31 marca (piątek). Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, a po niej wyruszymy na ulice naszej miejscowości aby przeżyć stacje drogi krzyżowej.

Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach od 2 do 5 kwietnia.

Więcej o Wielkim Poście na jakatolik.pl – ks. Ryszard Groń