Nowi ministranci

Z wielką radością  informujemy, że 26 kwietnia 2017 roku nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej pięciu nowych ministrantów. Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Mszy św. połączonej z Nowenną ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i dokonał go Ksiądz Proboszcz Józef Nita.
Przygotowanie do posługi ministranta rozpoczęło się w okresie Wielkiego Postu. W tym czasie młodzi adepci uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących, tzw. zbiórkach. W ich trakcie chłopcy zapoznali się z przedmiotami liturgicznymi oraz posługą ministranta w trakcie Mszy Świętej. Zwieńczeniem ich zapału i podjętych wysiłków było uroczyste przyjęcie do grona ministrantów poprzez błogosławieństwo Księdza Proboszcza i symboliczne nałożenie kapturków.
Polecajmy w naszych modlitwach całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza, aby Pan Bóg darzył ich wszelkim potrzebnym błogosławieństwem i zapałem tych młodych ludzi, którzy chcą służyć przy ołtarzu.