Boże Ciało 2017 r.

Boże Ciało to jedno z największych i zarazem najstarszych świąt w Kościele Katolickim. Wyznajemy w nim wiarę w prawdziwą i rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypadała we czwartek, 15 czerwca. Uroczysta Msza św. została odprawiona o g.10.30, po której wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W procesji bardzo licznie wzięli udział parafianie, dzieci, młodzież.

Tegoroczne ołtarze zostały przygotowane: pierwszy tradycyjnie przy dzwonnicy (Stowaryszenie Rodzin Katolickich), drugi – rodzina p. Jolanty i Sylwestra Budzik, trzeci – OSP Łękawica i czwarty – rodziny p. Zychów, Grotów i Kłósków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do okazałego przebiegu procesji w Boże Ciało. Dziękujmy różom i rodzinom, które przygotowały ołtarze strojąc je kwiatami. Dziękujemy dzieciom z przedszkola dziewczynkom i chłopcom. Dziękujemy LSO, DSM, szafarzom Eucharystii, panu kościelnemu i organiście. Dziękujemy OSP, niewiastom noszącym figury i tym, którzy noszą sztandary.

Dziękujemy również parafianom za liczny udział. Zapraszamy do czynnego udziału w procesjach do czwartku.

Zdjęcia pochodzą z  FB: https://www.facebook.com/groups/527078317326764/?fref=ts