Październik miesiącem różańca


Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata. Słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie 13 maja 1917 r.

Od 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Spotykamy się codziennie o godz. 17.00 (w niedzielę o 16.00) i rozpoczynamy modlitwę różańcową, po której sprawujemy Eucharystię (inaczej będzie piątek – najpierw będzie Msza Św. a później wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, po którym prywatna adoracja). Zachęcamy wszystkich wiernych do jak najczęstszej obecności na modlitwie. Zachęcamy również dziadków i rodziców aby chętnie przyprowadzać swoje pociechy.

W tym roku obchodzimy 100 -lecie objawień fatimskich, podczas których sama Matka Boska zachęcała do odmawiania różańca, podkreślając jak wiele łask można zyskać uczestnicząc w tej modlitwie.

Do wielkich orędowników modlitwy różańcowej należeli wielcy święci naszych czasów m.in.  Jan Paweł II czy ojciec Pio, który w ogóle się z nim nie rozstawał. Do odmawiania różańca zachęcają także kolejni papieże wręczając swoim gościom właśnie różaniec i zachęcając do modlitwy.