Odpust zupełny

W zawiązku z uroczystością Wszystkich Świętych, przypominamy że 1 listopada rozpoczyna okres (trwający do 8 listopada), w którym każdy wierny po spełnieniu określonych warunków może uzyskać odpust zupełny za swoich zmarłych, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.  Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z okazji pomocy swoim bliskim, którzy już znaleźli się po tamtej stronie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Przez cały tydzień (do 8 listopada włącznie) codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 czytamy wypominki i odmawiamy różaniec, a o godz. 17 sprawujemy Mszę Św.

Na podstawie tekstu z radiomaryja.pl