Roraty

Zapraszamy wszystkich wiernych w okresie adwentu na Msze św roratnie o godz. 17.00 (wcześniej o godz. 16.30 śpiewamy godzinki). Na mszę prosimy o zabranie świec lub lampionów.

Eucharystia rozpoczyna się przy zgaszonych światłach – zapalają się one dopiero podczas uroczystego hymnu „Chwała na wysokości Bogu„. Jest to jeden z nielicznych przypadków w roku liturgicznym, kiedy hymn ten śpiewa się każdego dnia – wyłącznie podczas Rorat. W czasie Rorat razem z Maryją przeżywamy czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dlatego czytania liturgiczne, głoszone kazania mają nas do tego przygotować. (ks. Rafał Mocny)

„Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania

Więcej o roratach i znaczeniu adwentu można poczytać na str (wywiad z ks. dr Rafałem Mocnym): https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,2159,po-co-chodzic-na-roraty.html