Kolędnicy misyjni

Przybywamy dzisiaj do was z radosną nowiną, że Bóg Ojciec dał nam Syna, Obdarzył dzieciną. Kolędnicy już ćwierć wieku misjom pomagają, studnie, szkoły i szpitale, kaplice powstają. Wesoła kolęda radośnie rozbrzmiewa, „Tobie, Boże, dzięki, chwała” – każdy z nas wyśpiewa.

Za przyjęcie i ofiarę z serca dziękujemy. By wam Jezus błogosławił, modlić się będziemy. Wspierać misje, misjonarzy – wszystkich zachęcamy, a za rok, jak Bóg pozwoli, znowu się spotkamy.

Tradycyjnie w drugi dzień świąt obchodzimy w kościele święto św. Szczepana – pierwszego męczennika za wiarę chrześcijańską. Tego dnia w kościele również święci się owies  – ziarna  wiosennego zboża, które już niedługo rolnicy zasieją na topniejących od śniegu polach.

W naszej diecezji to także uroczyste błogosławieństwo i rozesłanie kolędników misyjnych, który będą chodzili po naszej parafii i zbierali dobrowolne ofiary na pomoc misjom i misjonarzom.  Tegoroczna zbiórka jest szczególna bo jubileuszowa – to 25 lat kolędowania.  Dziękujemy dzieciom za  zaangażowanie, bez którego nie odbyłoby się kolędowanie, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci, ich ubraniu i podwiezieniu do domów.