Wielki tydzień – ogłoszenia

W związku z Wielkim Tygodniem na znak szacunku do Krzyża, zachęcamy gorąco do przybrania krzyża misyjnego przy Kościele i krzyży przydrożnych obok naszych domów.

Nabożeństwa w wielkim tygodniu:

Wielka Środagodz. 18.00 – Eucharystia na której dzieci z Przedszkola i ze Szkoły Podstawowej złożą wielkopostny dar serc, jakimi są skarbonki z ofiarami i wyrzeczeniami dla dzieci potrzebujących.

W okresie Triduum Paschalnego (cz-sob) nie ma Mszy Św. rannych.

Wielki Czwartekgodz. 18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej  jako pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa w Wieczerniku, przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy, 20.00 – adoracja młodzieży, adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 22.00

Wielki Piątek –  O g. 8.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja.
O g. 9.00 Droga Krzyżowa.

Od g. 10.00 do g.11.00 adoracje prowadzą Róże Różańcowe. Po niej adoracja prywatna.

Porządek adoracji po południu:

od g. 14.00 do 15.00 adoracje prowadzi Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca,
O g. 15.00 do 16.00 adoracje prowadzi Straży Honorowej NSPJ.
Od g. 16.00 do 17.00 adoracje prowadzi Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

O g.17.00 Droga Krzyżowa.

O g.18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku, z kazaniem pasyjnym, Komunią św. i przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu. Potem odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły od 18 roku do 60 i abstynencja od 14 roku. Adoracja Najśw. Sakramentu do g. 22.00.
Od g. 20.00 adorację poprowadzi młodzież.

Prosimy wszystkich parafian, aby znaleźć czas i w tych dniach zwłaszcza w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę przyszli do Kościoła na prywatną adoracje Najświętszego Sakramentu.
Ofiary składane w Wielki Piątek przy adoracji krzyża św. są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – wystawienie Najśw. Sakramentu o g. 8.00. i poświęcenie pokarmów, na stół Wielkanocny  do g. 12.00.

W Wielką Sobotę adoracja do g. 13.00, ze wzg. na potrzebę posprzątania Kościoła i przygotowania do Uroczystości Wielkanocnych.

Liturgia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 19.00 poświęceniem ognia, śpiewem Exultetu i Mszą św., po której odbędzie się procesja rezurekcyjna wokół Kościoła. Na Mszę św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy zabrać świece-paschaliki. Zachęcamy do licznego udziału w Liturgii Wielkiej Soboty i w procesji rezurekcyjnej. Prosimy o udział w liturgii: Straż Pożarną, młodzież, Stowarzyszenia, Róże Różańcowe. Panie, prosimy o zabranie na procesję feretronów i sztandarów tak jak na procesje Bożego Ciała.

Święta Wielkiej Nocy – Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (tradycyjnie brak Mszy po południu)