Zmarł o. Kazimierz Zymuła

6 czerwca 2018 r., zmarł o. Kazimierz Zymuła CSsR, pochodził z Łękawicy. Przeżył lat 87, w Zgromadzeniu Redemptorystów 67, a jako kapłan 60 lat.

O. Kazimierz urodził się 7 grudnia 1931 r, pierwsze śluby zakonne złożył 2 sierpnia 1951 r., a święcenia kapłańskie przyjął 6 kwietnia 1958 r. Przez wiele lat pracował jako misjonarz w Brazylii, a następnie w Rosji i Kazachstanie. Należał do Wice-prowincji Bahia w Brazylii, ostatnie lata swego życia spędził w Polsce, głównie w Krakowie. (tekst K. Starostka)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie

Msza św. pogrzebowa o. Kazimierza Zymuły, naszego rodaka z Łękawicy, odbędzie się w środę, 13 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie, ul. Zamoyskiego 56. Ciało śp. o. Kazimierza zostanie złożone w grobowcu Redemptorystów na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie/powiadamiają OO. Redemptoryści/

Msza Św. za duszę zmarłego ks. zostanie odprawiona  w naszym kościele w dniu pogrzebu o godz. 7.00