Renowacja wnętrza Kościoła; listopad – grudzień, 2018 r.

Ostatni remont Kościoła miał miejsce w latach 1995 -2000, kiedy proboszczem był ks. Andrzej Lachowicz. Uroczysta Eucharystia z poświęceniem odnowionego wnętrza, była sprawowana 30.09. 2000 roku. Z biegiem lat ściany stawały się coraz bardziej ciemnie, pokryte kurzem. Pokazały się również w różnych miejscach pęknięcia powierzchni malowanych.

W Dekrecie Powizytacyjnym z dnia 20.11.2016 roku, zalecono aby przeprowadzić renowacje wnętrza świątyni. Również wielu parafian oraz rada parafialna sugerowała, aby dokonać odświeżenia wnętrza kościoła. Prac malarskich podjęły się dwie profesjonalne firmy, wykorzystując najlepsze farby i zaprawy murarskie. Zamontowano nowe punktowe oświetlenie ołtarzy i oświetlono sufit, wymieniono uszkodzoną instalacje elektryczną, odnowiono kinkiety i żyrandole. Prace rozpoczęły się 13.11. a zakończyły się 6.12 2018 roku w 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i w liturgiczne wspomnienie Św. Mikołaja Patrona Parafii.

Parafianie bardzo ofiarnie składali datki na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzonymi pracami, modlili się o błogosławieństwo w pracach, za co wyrażam im serdeczne Bóg zapłać.

Ks. proboszcz Józef Nita.