Bierzmowanie

6 lipca br. o godz. 16.00 w Kościele bł. Karoliny w Tarnowie Bp Leszek Leszkiewicz udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży klasy ósmej z naszej parafii. W tym roku Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, w którym Chrystus udziela nam Ducha Świętego przyjęło 18 osób.

Nazywając bierzmowanie sakramentem dojrzałości Kościół pragnie zaznaczyć, że przyjmujący go chrześcijanin zostaje umocniony Bożą mocą w swym pragnieniu czynienia w świecie dobra. Chrześcijanie wierzą w otrzymanie w tym sakramencie szczególnej mocy Ducha Świętego, który zachęca i uzdalnia do świadczenia o Chrystusie w Kościele i w życiu publicznym.

Sakrament ten staje się dla chrześcijanina znakiem, że Duch Święty, którego Jezus przyobiecał swym uczniom (J 16, 7 – 13), pragnie go ogarnąć i poruszyć. Niekiedy też określamy bierzmowanie mianem „pieczęci”. Pieczętujemy i doskonalimy to, co zapoczątkowane zostało na chrzcie: wspólnotę z Chrystusem i Jego Kościołem i zaangażowanie w służbę dla dobra ludzi w duchu Jezusa. (za deon.pl)

Polecamy bierzmowanych, ich rodziny i świadków opiece Bożej i ich świętych patronów. Za młodzież była sprawowana Msza św. zamówiona przez rodziców.

Więcej informacji o Sakramencie i jego istocie można znaleźć na deon.pl

fot. K. Siciarz