Duszpasterze


Ks. Grzegorz Grych – Od 26 stycznia 2020 r. – Administrator parafii, a od 01 lipca – Proboszcz. Urodzony w 1975 r. w Dębicy. Pochodzący z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Straszęcinie w województwie podkarpackim. Po zdaniu matury w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły, w którym uczył się w latach 1990 – 1994, rozpoczął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, przygotowując się przez do Święceń Kapłańskich. Na kapłana został wyświęcony przez Bpa Wiktora Skworca w Roku Jubileuszowym 27.05.2000 r. 26 sierpnia tego roku został skierowany do pracy w pierwszej parafii. Była to parafia p.w. św. Wojciecha Męczennika w Starym Wiśniczu. Następnie posługiwał w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie, Później w Mielcu w bazylice św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i ostatnie 4,5 roku jako wikariusz w Parafii Katedralnej w Tarnowie.

 

 

 

ks. mgr Jakub Piekielny – wikariusz

Urodził się w 1981 r. w Krynicy Zdroju. Uczęszczał do Technikum Budowlanego w Limanowej. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 2001 r. został przyjęty do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 2007 r. z rąk ks. bp Wiktora Skworca. Po święceniach został skierowany do pracy jako wikariusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach a następnie św. Jakuba w Tuchowie. Posłany przez biskupa tarnowskiego przez trzy lata pracował w duszpasterstwie niemieckim w archidiecezji Paderborn w charakterze wikariusza posługując w Pastoralverbund Wendener Land oraz Pastoralverbund Bigge – Olsberg. Po powrocie do Polski pracował w parafii św. Heleny w Nowym Sączu. W dniu 27 sierpnia 2016 r.  został mianowany wikariuszem naszej parafii.

Obecnie pełni także rolę wicenotariusza dekanatu Tarnów – Wschód.

 

 

Dawni duszpasterze

Proboszczowie:
Ks. Józef Króliński 1761-1785,
Ks. Józef Ostański 1785-1800,
Ks. Kazimierz Olechnowski 1801-1822,
Ks. Ignacy Sitkowski 1824-1830,
Ks. Jan Nepomucen Komperda 1830-1835,
Ks. Leopold Perisch 1836-1841,
Ks. Antoni Trybalski 1841-1844,
Ks. Franciszek Pragłowski 1844-1849,
Ks. Maciej Wojnowski 1850-1869,
Ks. Stanisław Januszkiewicz 1869-1900,
Ks. Paweł Wiatr 1901-1916,
Ks. Józef Kloch 1917-1932,
Ks. Feliks Kokoszka 1932-1945,
Ks. Antoni Zapała 1945,
Ks. Adolf Pacocha 1947-1960,
Ks. Józef Pochroń 1961-1973,
Ks. Stanisław Nowak 1973-1986,
Ks. Andrzej Lachowicz 1986-2001,
Ks. Józef Nita 2001- 2020
Ks. Grzegorz Grych 2020 –

 

Wikariusze:
Ks. Ludwik Urbański 1939-1980,
Ks. Józef Jaworski 1980-88
Ks. Józef Godek 1988-1991,
Ks. Ryszard Kochanowicz 1991-1995,
Ks. Włodzimierz Skoczeń 1995-1997,
Ks. Franciszek Niemiec 1997-2000,
Ks. Sławomir Gulik 2000-2004,
Ks. Zbigniew Baran 2004-2009,
Ks. Krzysztof Wójs 2009- 2016
Ks. Jakub Piekielny 2016 –