XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020 r.

1. Trwamy w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji od alkoholu. W tym roku chcemy go przeżyć w duchu wdzięczności za 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Zachęcamy do szczególnej modlitwy o dar trzeźwości oraz wpisywania swoich abstynenckich postanowień do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP., w czasie której modlić się będziemy za Ojczyznę i o trzeźwość. W czasie Nowenny przedstawiamy podziękowania i prośby składane przez parafian. Różaniec przed Mszą św. prowadzi Róża św. Urszuli Ledóchowskiej.

3. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość półgodzinnej prywatnej adoracji.

4. We sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- Matki Bożej Zielnej. Jest to uroczystość obowiązująca do udziału w tym dniu we Mszy św. Porządek nabożeństw, jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5. Dzisiaj o godz. 17.00 w Szynwałdzie odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla grupy nr 2. Św. Franciszka .

6. Serdecznie dziękujemy Rodzinom: Kucaba Agnieszka i Michał, Kądziołka Beata i Tomasz, Piątek Jerzy i Renata, Piątek Paweł i Magdalena, Bańka Elżbieta i Andrzej, za troskę o czystość i piękno kościoła i terenu wokół niego, za kwiaty i ofiarę na środki czystości W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej prosimy, aby o czystość zatroszczyły się kolejne rodziny.

7. Dziękujemy też za ofiary na tacę w dniu dzisiejszym na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na nasze cele parafialne.

8. W gablocie ogłoszeń umieszczone są zapowiedzi przedślubne. Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia kancelarii parafialnej. Znajdziemy w gablocie także informację o Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony i żniwa z prośbą o błog. Boże dla mieszkańców Gminy Skrzyszów, która będzie w niedzielę 16 sierpnia o godz. 14.00 w kościele w Szynwałdzie.

9. Wszystkim parafianom oraz gościom przebywającym na urlopach życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku, a wszystkim solenizantom tego tygodnia wszelkich łask Bożych.

Niedziela – 9.08
7.00 W int. Bogu wiadomej
9.00 ++ Wanda i Wacław Żurowscy – w rocznicę śmierci
10.30 W int. Pauliny i Przemysława Grzegórzko – w 1. rocznicę ślubu – podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
16.00 ++ Tadeusz i Bogdan Wierzbiccy – od żony i matki

Intencje Mszy Świętych – 10. sierpnia16. sierpnia 2020

10.08

+ Leszek Kopeć od Marty i Piotra Kaczor z Rodziną

11.08

+ Mirosław Bardo

12.08

+ + Zofia i Józef Budzik w 26 r. śm. Józefa

18.00

+ Maria Żurowska od brata Jana Pajora ze Starego Sącza

13.08

+ Jadwiga Wierzbicka

14.08

++ Władysława Starzyk i Aleksander z ok. imienin od córki Zofii

18.00

Dziękczynna Bogu i NMP za szczęśliwą operacją oraz o powrót do zdrowia i o zdrowie i błog. Boże w życiu dla tych, którzy modlitwą i słowem wspierali

15.08

7.00

+ Maria Wzorek z ok. imienin

9.00

++ Genowefa, Władysław i syn Stanisław

10.30

++ Stanisław Onik w r.śm. i Honorata żona

16.00

W 13 roczn. Sakramentu Małż., jako przebłaganie za grzechy małżeńskie i o potrzebne łaski

16.08

7.00

++ Stanisław i Honorata Onik i syn Zdzisław

9.00

O szczęśliwe rozwiązanie, zdrowie dla mamy i dziecka

10.30

++ Krystyna i Jerzy Poręba

16.00

+ Józef Srebro w r. śm.

Poza parafią:

• w parafii katedralnej w Tarnowie za: + Leszka Kopeć (wt.-ndz.)

• ks. Jakub (na urlopie) za: + Jerzego Porębę (śr.- ndz.)

• na Misjach w Czadzie za: + Irenę Kruczek (pn.-ndz.)

• w Szczurowej za: + Romana Sztorc (wt.- ndz.)