OGŁOSZENIA PARAFIALNE- CHRZEST JEZUSA (12 stycznia 2020 r.)

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pana Jezusa, która kończy Okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej przypadającej w tym roku 26 lutego.

2. Dziś w naszym Kościele po Mszy św. wieczornej o g. 17.00 obędzie się Koncert Kolęd. Całemu zespołowi muzycznemu serdecznie dziękujemy za śpiew kolęd.

3. Dziś kończymy Wizytacje Duszpasterską. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom i rodzinom, za życzliwe i serdecznie przyjęcie. Warto zauważyć że w naszej parafii jest wiele dobrych i przykładnych rodzin, które żyją wiarą, modlitwą, miłością, w których panuje zgoda, szacunek do człowieka, które dobrze wychowują swoje dzieci. Widać wieź rodzina. Cieszą nas kapłanów słowa życzliwości i uznania za pracę duszpasterską jaką podejmujemy dla parafian i troska o rozwój naszej Parafii. Dziękujemy za poczęstunki, obiady, kolacje i za ofiary składane przy tej okazji. Wyrazem naszej wdzięczności będą dwie Msze św. ofiarowane w Waszej intencji: w niedzielę 19.01 o g. 7.00 i w niedzielę 26.01 o g. 10.30. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za kolędę.
Martwi jednak fakt, że w parafii jest kilkanaście rodzin, które same wyłączają się ze wspólnoty parafialne, nie uczestnicząc życiu religijnym parafii, są obojętne religijnie. A co smutne, mimo rozmów i próśb, nie przychodzą wcale do parafii na Niedzielną Eucharystię i nie przyjmując kapłana po kolędzie. Sutkiem napawa fakt, wielu rodzin rozbitych, skłóconych. Jest wielu związków niesakramentalnych, a dzieci które się w tych związkach przychodzą na świat i nie mają dobrego przykładu.

4. Zapraszamy na stałe Nabożeństwa w ciągu tygodnia; we środę, piątek i w sobotę o g. 17.00. We środę różaniec prowadzi róża św. Marty.

5. W piątek o g. 18.30 zapraszamy PZS na spotkanie którego tematem będzie; „Parafia jako szkoła Miłosierdzia”.

6. W sobotę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. W gablocie ogłoszeń informacje o turnieju szachowym.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Genowefa Budzik lat 86, jej dusze polecamy Bożemu Miłosierdziu i modlitwom parafian.. Dobry Jezu…